AVANseptic 100  płyn  Nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym: 1036/TP/2020

 

Dla naszych celów rowerowych wybraliśmy płyn bezalkoholowy AVAN Septic 100 specjalistyczny bezalkoholowy płyn myjąco-dezynfekujący przeznaczony do dezynfekcji rąk elementów metalowych szklanych i gumowych. Jest to produkt który spełnia wszystkie nasze potrzeby w zakresie dezynfekcji powierzchni które chcemy pozbawić bakterii i wirusów a w szczególności tego, który zdemolował nam w ostatnim okresie życia i odpoczynek na rowerze czyli wirus SARS-CoV-2  wywołującego chorobę COVID19. Produkt jest na tyle bezpieczny, że producent zaleca go do użytku dla kierowców, dla dzieci do przedszkoli, do szkół.

Główne zalety produktu to likwidacja bakterii m.in. gronkowca złocistego, pałeczki ropy błękitnej, wirusów  (hbv, hiv, hcv, ebola,vacinnia, grypa, wirus opryszczki) w tym SARA-CoV-2(COVID-19) oraz  grzybów i przetrwalników  potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.

Większość produktów na rynku tylko dezynfekują dłonie  w szczególności te na bazie alkoholu, które dla naszych potrzeb nie mogą być stosowane ze względu na niekorzystny wpływ alkoholu na materiał użyty na siodełko, gumę i lakier jakim pomalowany jest nasz rower. AVAN Septic 100 nie niszczy dłoni, paznokci i nie trzeba myć rąk po użyciu naszego produktu bo od razu myje i dezynfekuje.

Skuteczność płynu potwierdzona badaniami  wykonanymi przez Zakład Mikrobiologii Farmaceutycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zakład Biologii Molekularnej Wirusów Wydziału Biotechnologii UG-GUM-ed.

Środek dopuszczony jest do  użytku: powszechnego, konsumenckiego i profesjonalnego

Stosowanie: Stosować bezpośrednio, bez rozcieńczania. W przypadku stosowania do powierzchni mających kontakt z żywnością spłukać je wodą pitną. Dla naszych rowerowych potrzeb stosujemy płyn do wszystkich elementów roweru, stroju, kask, rękawice, oraz dezynfekujemy ręce. Najlepszy efekt na powierzchniach śliskich uzyskamy przecierając powierzchnię  szmatką  nasączoną  płynem AVAN Septic 100. Należy pamiętać, że preparat jest bezpieczny dla większości powierzchni w tym dla metali,  tworzyw sztucznych, PE, PP, PCV, POM, PTFE, powierzchnie szklane, ceramiczne.

Czas od zastosowania produktu do uzyskania skutku biobójczego: 5 minut (norma EU:CEN 216 WI 00216037)

Skład:

Substancje czynne: alkil (C12-16) chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-C16)), CAS: 68424-85-1 WE 270-325-2 [zaw. 0,075g/100g].

Zawiera mniej niż 5 % niejonowych środków powierzchniowo czynnych.

Magazynowanie: Przechowywać we właściwie oznakowanych, fabrycznych, zamkniętych opakowaniach, z etykietą w języku polskim zgodną z obowiązującymi przepisami. Przechowywać w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze do 18°C. Chronić przed światłem słonecznym.

 

Tagi:  płyn myjąco-dezynfekujący  odkażania i mycia powierzchni oraz dezynfekcji skóry,  dezynfekcja rowerzysty, płyn do dezynfekcji rąk, jaki płyn do dezynfekcji rąk korona wirus, płyn do dezynfekcji rąk wirusy, płyn do dezynfekcji rąk bez alkoholu, płyn  do dezynfekcji samochodu.