AVAN Septic żel  Nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym: 1033/TP/2020

 

Dla naszych celów rowerowych wybraliśmy żel bezalkoholowy AVAN Septic specjalistyczny bezalkoholowy żel myjąco-dezynfekujący przeznaczony do dezynfekcji rąk. Żel antybakteryjny do rąk ma za zadanie zmniejszyć liczbę bakterii i wirusów na powierzchni dłoni, a tym samym uchronić przez zakażeniem. Jest to produkt który spełnia  nasze potrzeby w zakresie dezynfekcji rąk w czasie kiedy jesteśmy poza domem a chcemy być pewni, że pozbyliśmy się bakterii i wirusów a w szczególności tego, który zdemolował nam w ostatnim okresie nasze przyzwyczajenia  i odpoczynek na rowerze czyli wirus SARS-CoV-2  wywołującego chorobę COVID19. Produkt jest na tyle bezpieczny, że producent zaleca go do użytku dla kierowców, dla dzieci do przedszkoli, jako środek dla szkół.

Główne zalety żelu to likwidacja bakterii m.in. gronkowca złocistego, pałeczki ropy błękitnej, wirusów  (hbv, hiv, hcv, ebola,vacinnia, grypa, wirus opryszczki) w tym SARS-CoV-2(COVID-19) oraz grzybów i przetrwalników  potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.

Pomimo ,ze produkt ma charakter żelu nie tylko  dezynfekuje dłonie   ale również je myje . Ponadto środki do dezynfekcji  na bazie alkoholu, które dla naszych potrzeb nie mogą być stosowane ze względu na niekorzystny wpływ alkoholu na materiały używane przez rowerzystów np. skóra na siodełku, gumy i lakier jakim pomalowany jest nasz rower. AVAN Septic żel  nie niszczy dłoni, paznokci i nie trzeba myć rąk po użyciu naszego produktu bo od razu myje i dezynfekuje.

Skuteczność żelu potwierdzona jest  badaniami  wykonanymi przez Zakład Mikrobiologii Farmaceutycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zakład Biologii Molekularnej Wirusów Wydziału Biotechnologii UG-GUM-ed.

Środek dopuszczony jest do  użytku: powszechnego, konsumenckiego i profesjonalnego

Stosowanie:

Stosować bezpośrednio, bez rozcieńczania. Niewielką ilość żelu rozprowadzić na dłoniach i pozostawić do wyschnięcia. Nie spłukiwać wodą!

Należy pamiętać, że preparat jest bezpieczny dla większości powierzchni w tym dla metali,  tworzyw sztucznych, PE, PP, PCV, POM, PTFE, powierzchnie szklane, ceramiczne dlatego Mie musimy się obawiać ,gdyby żel zetknął się z powierzchnią wymienioną wyżej. Oznacza to również ,ze w przypadku braku  płynnego środka do dezynfekcji ,możemy awaryjnie zastosować  żel do odkażenia powierzchni. Dotyczy to również telefonu, który często jest przenośnikiem bakterii i wirusów.

Czas od zastosowania produktu do uzyskania skutku biobójczego: 5 minut (norma EU:CEN 216 WI 00216037)

Skład:

Substancje czynne: alkil (C12-16) chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-C16)), CAS: 68424-85-1 WE 270-325-2 [zaw.1,45-2,9/1kg].

Zawiera mniej niż 5 % niejonowych środków powierzchniowo czynnych.

Magazynowanie:

Przechowywać we właściwie oznakowanych, fabrycznych, zamkniętych opakowaniach, z etykietą w języku polskim zgodną z obowiązującymi przepisami. Przechowywać w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze do 18°C. Chronić przed światłem słonecznym.

Tagi:  żel myjąco-dezynfekujący do odkażania i mycia rąk,  dezynfekcja rowerzysty, płyn do dezynfekcji rąk, jaki żel do dezynfekcji rąk korona wirus, żel do dezynfekcji rąk wirusy, żel do dezynfekcji rąk bez alkoholu, żel  do dezynfekcji samochodu.