DRY LUBE to fioletowy smar do łańcucha rowerowych z serii hybrid przeznaczony do jazd wyczynowych i amatorskich  w suchych warunkach pogodowych. Oparty o nowoczesną syntetyczną bazę mieszaninę złożonych związków syntetycznych zawierającą  dodatki ekstremalnego ciśnienia  zwiększające smarowanie nawet w trudnych warunkach jako podstawa.

Syntetyczny olej DRY LUBE jest mieszanką zawierającą inhibitory korozji zapobiegające rdzewieniu metalowych powierzchni przez wytworzenie cienkiej warstwy ochronnej i neutralizację kwasów. Dodatki poprawiające przyczepność, dodatki penetrująco-pełzające, które zwiększają płynność i zmniejszają lepkość smaru a maja sprawić, aby smar został równomiernie rozprowadzony po wszystkich częściach łańcucha a w szczególności w jego najtrudniejsze a jednocześnie najważniejsze miejsce czyli środek ogniw.

Dodatkowo smar wzbogacony został środkami zwiększającymi smarność typu EP i dodatkami o charakterze dyspersyjnym utrzymującymi zanieczyszczenia w jednorodnej zawiesinie oraz dodatki przeciwutleniające mające na celu spowolnienia procesu starzenia się oleju zawartego w smarze i dodatki obniżające degradację smaru w wyniku działania wysokich nacisków (Extreme PressweAntiweai).
Tworzy się struktura płyty laminarnej, która znacznie redukuje tarcie metalu o metal i poprawia zmianę przełożeń w każdej sytuacji, nawet pod wysokim obciążeniem.

Tak zaprojektowany smar spełnia wszystkie niezbędne normy dla smarów rowerowych typu "smaruj i jedź", które zachowują swoją integralność na poziomie molekularnym w momencie gdy są zgniatane przez piny i płytki łańcucha oraz zęby korby ciągnącej na zębatce przedniej. Pomimo ,że smar opracowywany był na potrzeby wysokiego wyczynu gdzie obciążenia dla łańcucha są bardzo zmienne w zależności od zastosowanej przerzutki i siły zawodnika od 100 Watów do 1000 Watów i zmienia się bardzo często, podczas gdy w jeździe amatorskiej jest ono stabilne do 125 Watów, smar doskonale sprawdza się w obu tych zastosowaniach. Istotne dla żywotności smaru łańcuchowego DRY LUBE jest to że, smar pomimo iż ma wiele podobieństw w zachowaniu do smarów woskowych, nie da się go "wycisnąć" z pomiędzy płyt, szpilek i rolek. Hybrid DRY LUBE jest rzadki, konsystencją przypomina nieco tłuste mleko a pakowany jest w buteleczkę 100 ml zakończoną dozownikiem dobranym do kształtu ogniw łańcucha.

Fioletowy DRY LUBE charakteryzuje się dużą żywotnością i dzięki dodatkom zapobiegającym powstawanie osadów, łańcuch nie wymaga mechanicznego czyszczenia, a kolejne dosmarowanie zwiększa tylko środki smarne zawarte w łańcuchu. Ta zaleta czyni produkt wyjątkowo ekonomicznym w eksploatacji. Największą zaletą odróżniająca produkt od innych obecnych na rynku jest dodatek smarny zawarty w oleju bazowym, który powoduje transport i penetracje smaru w trudno dostępne miejsca.
Po nałożeniu na elementy łańcucha optymalnej ilości smaru, dodatek transportowy odparowuje, pozostawiając na elementach łańcucha cienką powłokę smarną, która jest sucha w dotyku i nie absorbuje brudu z otoczenia. Ponadto należy dodać, że powłoka jest twarda i nie ulega szybkiemu zużyciu a ponowne smarowania tylko ją zwiększa i utwardza.

Czy oznacza to, że jest odporny na wodę? Choć sprzedawany jest jako olej łańcuchowy na suche warunki pogodowe kałuże, bądź niewielki deszcz nie robią na oleju większego wrażenia; dość ciężko jest go wypłukać. Nie jest to więc preparat wyłącznie na suche warunki; mokre nie spowodują natychmiastowego wypłukania środka smarnego.

Główne jego zalety można sprowadzić do kilku elementów a najważniejsze to :

  • bardzo oszczędny i wydajny suchy smar , który nie „przyciąga brudu i kurzu”
  • łatwe, szybkie dozowanie dzięki dopasowanej końcówce
  • długotrwałe działanie znacznie przewyższające dostępne produkty tego typu
  • pakowanie dostosowane do domowego serwisu
  • kryje rolki szybciej i w trwalszy sposób, niż gęstsze odpowiedniki

Zalecany przez nas sposób smarowania łańcucha rowerowego olejem DRY LUBE jest następujący. Przed użyciem środka smarnego należy się pozbyć starych pozostałych na łańcuchu smarów najlepiej metodą fizyczną (np.szczotką) i chemiczną (polecamy ekologiczny Hybrid Bike Cleaner który nie tylko odtłuszcza ale również czyści). następnie zaaplikować jedną kroplę środka smarowego na każdą rolkę, od wewnątrz. Po nasączeniu rolki zakręcić pedałami przez około 10 do 30 sekund, celu rozprowadzenia smaru równomiernie pomiędzy rolkami i szpilkami. Po odczekaniu kilku minut nadmiar oleju z łańcucha wytrzeć szmatką lub specjalną gąbka. Zewnętrznie łańcuch może wyglądać jak suchy - ważne jest, aby nasmarowane były szpilki i rolki.

Tak posmarowany łańcuch rowerowy sprawia, że specjalna powierzchnia aktywna zawarta w smarze zmniejsza opór toczenia napędowego oraz poprawia przeniesienie napędy i zmniejsza znacznie tarcie. Głęboka penetracja łańcucha zapewnia cichą pracę, chroni układ napędowy przed przeciążeniem i przedłuża żywotność łańcucha przez osłania go przed brudem i wodą.

Sposób użycia produktu DRY LUBE do łańcucha: 

  1. Usunąć stary smar z łańcucha
  2. Nanieść smar poprzez dołączony kroplomierz na każde ogniwo łańcucha.
  3. Odczekać chwilę by smar się wchłonął
  4. Wytrzeć nadmiar smaru z łańcucha suchą ściereczką

Uwaga! - przed użyciem wstrząsnąć

Podstawowe dane produktu DRY LUBE pobrane z karty charakterystyki produktu

Norma Treść Jednostka wynik
 CTM0176 kolor fioletowy
Skład: olej syntetyczny poliestrowy POE,  inhibitory korozji, dodatki smarne  EP , dodatki penetrujące.
DIN 51 757 Gęstość w temperaturze 20 ° C g / ml 0,98
  Zalecany zakres temperatur pracy ° C - 10 do +110
DIN 51 562 Lepkość w temperaturze 40 ° C mm ² / s 190
DIN 51 350 pt.4  Obciążenie zespawania N 2000
DIN 51 350 pt.5 Nośność mm mm 0,8
  Temperatura zapłonu, ° C -> 200 ° C > 210

Opakowanie produktu: 10ml, 100ml.250ml lub dowolne na zamówienia indywidualne

Trwałość i przechowywanie: przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 40 ° C w oryginalnych zamkniętych pojemnikach, produkt ten posiada okres trwałości 60 miesięcy od daty produkcji

Tagi: metal/metal, olej typu smaruj i jedź, olej do łańcucha rowerowego, smar smaruj i jedź, smar do łańcucha rowerowego mtb, smar do łańcucha rower górski, smar do łańcucha rower wyczynowy, smarowanie łańcucha rowerowego, смазкад ляц епиве лосипеда, змазкад лял анцуга ровара, jalgratta ketti määrdeaine, dviračių grandinės tepalas

syntetyczny olej do łańcucha.

ranking smarów rowerowych

smar do roweru

smar do łańcucha pełzający