BOLT GREASE

Oparta na bazie oleju  mineralnego ,smaru stałego, środków zagęszczających , grafitu z molibdenem pasta do montażu połączeń śrubowych i połączeń gwintowanych zapewniająca optymalny moment dokręcania śrub i uzyskania wstępnego naprężenia .Pasta zapobiega zapieczeniu się gwintów,  zardzewieniu .Jest to produkt który zapewnia zarówno smarowanie jak i oddzielenie chronionych elementów a niski i stały współczynnik tarcia jest niezależny od temperatury i warunków atmosferycznych.

Podczas dokręcania śrub powierzchnia styku śruby i nakrętki stają się tribologicznymi ciałami ciernymi i zastosowanie smaru staje się konieczne w celu zachowania stałego momentu tarcia i naprężenia. Przy  dokręcaniu występują wysokie ciśnienia powierzchniowe (do 1000 N / mm 2) generowane, zwykle przy małej prędkości ślizgowej.

Pasta do gwintów Bolt Grease jest zalecana do smarowania bolców ,trzpieni gwintowanych, śrub, wałów rowkowanych, przekładni ślimakowych, a także jako pasta uszczelniająca i docierająca  podkładki, koła, kołnierze i śruby.

Skład pasty jest tak dobrany aby znacznie zredukował moment tarcia przy dokręcaniu elementów gwintowanych i zmniejszył napięcie pomiędzy śrubą a nakrętką (około 60 %), ułatwiał demontaż i zmniejszał ryzyko uszkodzenie wynikające z pracy w trudnych warunkach np. śnieg-deszcz które może powstać na wskutek zużycia korozyjnego (tribokorozji) oraz chroniła przed zamarzaniem, rdzą i korozją.

Sposób aplikacji jest typowy dla past montażowych ; oczyścić powierzchnie ślizgowe lub obszary, na których ma być stosowana pasta  Bolt Grease, a następnie nałożyć pastę pędzlem, szpachelką, tkaniną syntetyczną, gąbką lub skórą. Nie należy stosować pasty w nadmiarze. Energiczne pocieranie po powierzchni metalu poprawi przyczepność. Nie mieszać produktu ze smarami i olejami.

Podstawowe dane produktu Bolt Grease

Norma Treść Jednostka Wynik
kolor czarny
Skład: olej mineralny- baza, stałe środki smarne, zagęszczacz, grafit, dwusiarczek molibdenu.
Temperatura pracy w ° C -30 do +150
ISO 2137 Penetracja mm/10 280
ISO 2811 Gęstość w 20 º C g / ml 1,4
DIN 51 350 pt.4 Four-balltestest obciążenie zespawania N 2400
Współczynnik tarcia
Press-fit μ = test μ 0,09
Test ślimaka: Erichsen
Test Screw - gwint μ μ 0,12
Test Screw - głowa μ μ 0,07

Opakowania produktu: 10 g, 100 g, 1 kg,

Trwałość i przechowywanie: w przypadku przechowywania w temperaturze nieprzekraczającej 25 ° C, w oryginalnych zamkniętych pojemnikach Bolt Grease ma okres trwałości 50 miesięcy od daty produkcji

Ograniczenia: Produkt ten nie został przetestowany ani przedstawiony, jako odpowiedni dla zastosowania  medycznego lub farmaceutycznego

Tagi:

pasta do wkręcania,

zacisk śrubowy,

lakier do blokowania śrub

lakier do blokowania gwintów

, uszczelniacz gwintu, fett für gewinde, paste for screws, gewinde fetten, pasta do gwintów, pasta do śrub, smar do elementów pasowanych, smar do gwintów, smar do zawleczek, smar do wielowypustu, maziva pro závity, смазка для резьбы, závitová pasta .

Produkty o podobnej budowie lub zastosowaniu: Ultra Bolt Grease, Liqui Moly 3811, OKS 235, Shimano Anti Seize, Multibond 84, Anti - Seize High-Tech, Loctite 8012 Moly Paste.