Chain Foam firmy eLUBE to biodegradowalny preparat czyszczący do mycia łańcucha rowerowego , elementów metalowych, aluminiowych ,gumowych i plastikowych które są częściami rowerowymi.
Bezpieczny dla człowieka i zwierząt preparat do usuwania tłustych zabrudzeń jest koncentratem środków czyszczących i dlatego po nałożeniu pierwszej warstwy czyścika możemy stosować gąbkę namoczoną wodą która nadal będzie korzystać z warstwy środka czyszczącego nie usuniętego przez poprzednie namoczenie. Preparat usuwa i rozpuszcza stare zanieczyszczenia olejowo-tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego, roślinnego oraz powłoki brudu składające się z wielu warstw a przede wszystkim z punktu widzenia eksploatacji roweru zanieczyszczeń ropopochodnych i zanieczyszczeń ze smarów syntetycznych. Produktem bez obaw można również czyścić plamy ze smarów z ubrań i odzieży sportowej pamiętając o konieczności dokładnego wypłukania materiału w końcowym stadium czyszczenia. Po naniesieniu produktu na czyszczony element wytwarza się aktywna i penetrująca piana, która sprawia, że czyścik nie spływa nawet na pionowych elementach a brud wchodzi w reakcje z Chain Foam i skutecznie usuwa wszelkie tłuste zabrudzenia.

Tak naniesiony preparat należy tylko spłukać wodą. Należy pamiętać aby proces spłukiwania był bardzo dokładny ponieważ zawarty w butelce produkt jest dosyć wysokim koncentratem i jednokrotne zmycie wodą może być niewystarczające a pozostawienie może spowodować niepotrzebną dalszą penetrację powierzchni. Producent zaleca przed zastosowaniem dokładnie wymieszać zawartość butelki celem stworzenia jednolitej struktury zawartych w produkcie środków które maja różne gęstości a w szczególności środka zabezpieczającego metal przed korozją .

Produktu nie należy mieszać z innymi środkami myjącymi ze względu na niezidentyfikowane zachowanie zawartych środków chemicznych w przypadku ich wymieszania. Gęstość względna produktu wynosi około 1,00 g/ml a pH niewiele ponad 9,5.
Trwałość i przechowywanie: przechowywać produkt w temperaturze od 5 do 30°C wyłącznie w oryginalnym, SZCZELNIE ZAMKNIĘTYM opakowaniu
Zapobieganie ubocznym skutkom: P102 – Chronić przed dziećmi. Nie spożywać.

Tagi: Odtłuszczacze do łańcucha rowerowego, preparaty do mycia rowerów, czym czyścic rower, czym wyczyścić smar z roweru, czyszczenie roweru mtb, mycie roweru na myjni, mycie roweru w bloku, mycie roweru myjką, czyszczenie ramy roweru, mycie roweru karcherem,

czyścik do łańcucha.